bibliotecaprafuita
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
bibliotecaprafuita

Cartile Prafuite
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Dumnezeu vs Satan.

In jos 
+3
BlackHacK
naomi
Admin
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Pacientu' Nebuloasa

Pacientu' Nebuloasa


Mesaje : 101
Data de inscriere : 28/08/2009

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 1:54 am

*.farrah.* a scris:
eu am altul:

nu te bagi peste mine,nu ma bag peste tine. dacă totuşi o faci,vei fi rugat să încetezi. dacă insişti ceri distrugere. I love you
A cata lege din biblia lu' lavey e asta? Suna necrutator.

In fine, farrah alte dreptate in multe privinte, nu stiu daca in toate ca nu le-am citit.
Intr-adevar, a fi satanist nu inseamna neaparat sa-l urasti pe Dumnezeu, poate mai degraba sa-l nu-l recunosti. Asta ca fiind o caracteristica comuna a satanistlor ateisti si cei teisti. In primul caz, e ceva ce tine de propria-ti persoana, n-am idee ce, nu am fost curios, dar de aia li se spun ateisti (a, ca tu esti propriul tau dumnezeu, ceva de genu') iar in cel de-al doilea caz vorbim de o religie ce se afla in antiteza cu religia crestina.
Sus In jos
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 2:10 am

nu am luat-o din regulile LaVeyene,însă observ că seamănă cu a 11a. Laughing

într-adevăr,a fi satanist nu presupune să huleşti pe dumnezeu de câte ori vine vorba,într-adevăr este o religie în antiteză cu creştinismul. omul este propriul dumnezeu ? depinde la ce satanism te referi,eu personal sunt de părere că omul nu trebuie să fie pupincuristul nimănui.
Sus In jos
Pacientu' Nebuloasa

Pacientu' Nebuloasa


Mesaje : 101
Data de inscriere : 28/08/2009

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 2:20 am

*.farrah.* a scris:
nu am luat-o din regulile LaVeyene,însă observ că seamănă cu a 11a. Laughing

într-adevăr,a fi satanist nu presupune să huleşti pe dumnezeu de câte ori vine vorba,într-adevăr este o religie în antiteză cu creştinismul. omul este propriul dumnezeu ? depinde la ce satanism te referi,eu personal sunt de părere că omul nu trebuie să fie pupincuristul nimănui.
Mie nu-mi place a noua. Urasc copiii.
Ah, si ma refeream la satanismul ateist cand ziceam de om ca propriul sau dumnezeu.
Sus In jos
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 2:24 am

ah,my bad.

şi eu urăsc copiii mici, dar regula aia oricum ţine de bune manere ca toate celelalte. Arrow
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 29, 2009 3:27 am

BlackHacK a scris:
Si daca fiecare religie are biblia ei, toate cica spun adevarul inclusiv si cea satanista pe care inca n-am reusit s-o citesc dar o voi face cat de curand,
citeste-o mane. enjoy it. oricum nu-i mare diferenta intre ea si "100 de glume ilustrate".
BlackHacK a scris:
noi ce religie sa credem ca este adevarata?
ateismul =))
BlackHacK a scris:
Pe cine sa urmam. Poate ca Dumnezeu reprezinta binele si multe religii se inclina spre el, prin care religie vom putea ajunge la el ?
la dumnezeu n-o sa ajungi niciodata. dumnezeu nu reprezinta o persoana cu forma materiala, punct. si nu poti ajunge la el prin nicio religie, sa stii.
BlackHacK a scris:
Si Satan din puncte de vedere crestine reprezinta raul, de ce m-as duce la ceva rau.
esti paralel. Satan reprezinta libertate, vointa proprie. dumnezeu nu e de acord cu asa ceva. daca ai fi citit biblia aia nenorocita, ai fi stiut. in geneza, dumnezeu pedepseste omul pentru ca a capatat vointa proprie. ce iese din sistemul lui dumnezeu, e considerat "rau".
BlackHacK a scris:
Probabil ca Biblia Satanista il lauda pe Satan
nu iti da cu parerea despre o carte pe care n-ai citit-o. ma vezi tu pe mine ca imi dau cu parerea despre Twilight? nu. de ce? pentru ca n-am citit-o Smile
BlackHacK a scris:
dar toate bibliile au fost scrise de oameni reprezentandu-l pe cineva!
in cazul asta, si biblia crestina a fost scrisa de un om amarat. de fapt, nu de unul singur, ci de un popor intreg. ai auzit vreodata de evrei? heil hitler.
BlackHacK a scris:
Asa ca prefer sa raman intre e mai misto :X
teoretic, da. practic, te autodistrugi.
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 29, 2009 3:38 am

Dar te-ai gandit ca sunt simple pareri din ceea ce crezi tu.
Cei care cred altceva spun cu totul diferit.
Stai linistit nu ma distrug practic. Ma simt total la fel indiferent ca as fi urmat o religie sau nu.
Sus In jos
Pacientu' Nebuloasa

Pacientu' Nebuloasa


Mesaje : 101
Data de inscriere : 28/08/2009

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 29, 2009 3:41 am

BlackHacK a scris:
Dar te-ai gandit ca sunt simple pareri din ceea ce crezi tu.
Cei care cred altceva spun cu totul diferit.
Stai linistit nu ma distrug practic. Ma simt total la fel indiferent ca as fi urmat o religie sau nu.
Unele din afirmatiile sale sunt general valabile si altele sunt doar pareri.
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 29, 2009 3:48 am

Pacientu' Nebuloasa a scris:
BlackHacK a scris:
Dar te-ai gandit ca sunt simple pareri din ceea ce crezi tu.
Cei care cred altceva spun cu totul diferit.
Stai linistit nu ma distrug practic. Ma simt total la fel indiferent ca as fi urmat o religie sau nu.
Unele din afirmatiile sale sunt general valabile si altele sunt doar pareri.

parerile alea au si ele baza lor.
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
Pacientu' Nebuloasa

Pacientu' Nebuloasa


Mesaje : 101
Data de inscriere : 28/08/2009

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 29, 2009 3:49 am

Gigi Fericitu` a scris:
Pacientu' Nebuloasa a scris:
BlackHacK a scris:
Dar te-ai gandit ca sunt simple pareri din ceea ce crezi tu.
Cei care cred altceva spun cu totul diferit.
Stai linistit nu ma distrug practic. Ma simt total la fel indiferent ca as fi urmat o religie sau nu.
Unele din afirmatiile sale sunt general valabile si altele sunt doar pareri.

parerile alea au si ele baza lor.
Pe baza parerilor se poate argumenta, pe cand in cazul adevarurilor istorice (avand ca izvor istoric Biblia) nu.
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 29, 2009 4:10 am

biblia e un mare cacat scris de evrei. ma retrag din discutia asta inainte de a capata proportii ridicole.
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 29, 2009 4:30 am

defapt biblia a fost scrisă în greacă veche,în ebraică şi în aramaică de către 60 şi ceva de autori dacă-mi amintesc bine.
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 29, 2009 4:34 am

toti evrei.
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 29, 2009 4:58 am

cam da. e problema oamenilor dacă o iau în considerare sau nu.
Sus In jos
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 30, 2009 1:48 pm

Poti lua din toate cate putin, doar ce consideri ca ti-e de folos! Ti se pare ca e o mare prostie ce scrie acolo?
E o porunca rea "Sa nu ucizi".
Nu o lua ca pe o regula sau o porunca, ci ca pe un sfat.
La fel si cu Anton. El a scris reguli postate de bisc. Dar nu trebuie sa le urmam pe toate, doar cele care le consideram folositoare si ca pe un sfat!
Oamenii cand se gandesc la satanism, se gandesc la ceva rau de negandit.
Daca toti oamenii s-ar gandi mai bine ar vedea ca este natural sa gandim intr-un mod satanic.
Tocmai aceasta naturalete urmareste Anton sa o scoata in evidenta in Biblia Satanista
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 30, 2009 4:49 pm

BlackHacK a scris:
Poti lua din toate cate putin, doar ce consideri ca ti-e de folos! Ti se pare ca e o mare prostie ce scrie acolo?
E o porunca rea "Sa nu ucizi".
pana aici ai dreptate.
BlackHacK a scris:
La fel si cu Anton. El a scris reguli postate de bisc. Dar nu trebuie sa le urmam pe toate, doar cele care le consideram folositoare si ca pe un sfat!
corect si aici.
BlackHacK a scris:
Oamenii cand se gandesc la satanism, se gandesc la ceva rau de negandit.
pentru ca sunt idioti.
BlackHacK a scris:
Daca toti oamenii s-ar gandi mai bine ar vedea ca este natural sa gandim intr-un mod satanic.
mai devreme spuneai ca e bine sa iei numai ce trebuie din laveyanism si acum spui ca e natural sa gandesti ca un satanist? stii ce gandeste un satanist laveyan inrait? daca te duci acasa la el si ii spargi intentionat un pahar te ucide.
BlackHacK a scris:
Tocmai aceasta naturalete urmareste Anton sa o scoata in evidenta in Biblia Satanista
ai citit-o pe toata? nu cred. citeste tot ce e acolo si sa vedem dupa aia cum mai gandesti. Neutral citeste mai ales partea cu ritualurile. ce naturalete scoate LaVey in evidenta cand spune sa iei phalus-ul in mana sa te agiti un pic si sa-ti distrugi dusmanii?
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 30, 2009 5:59 pm

Eu spuneam in general si din cate citisem mai demult stiu ce gandeste un LaVeyan. Dar gandeste-te ca nu toti sunt la fel.
Daca as fi eu in locul lui si mi-ar sparge paharul, poate l-as pune sa-mi ia un set intreg, dupa care il scot in suturi pe usa afara, cu mare cruzime dar nu neaparat sa-l ucid.
Crestinii sunt toti la fel? nu, gandesc si ei diferit.
Doar ca lor daca le sparge cineva paharul, e posibil sa spuna: Nu-i nimic, las' ca matur!
Dar si un crestin poate sa-l scoata afar in suturi
Nu ti se pare normal?
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 30, 2009 6:43 pm

omule, crestinul ala daca te scoate afara in suturi nu respecta ce zice biblia. "intoarce si celalalt obraz". in lavwyanism treaba e simpla "Satan is vengeace instead of turning the other cheek". si sa stii ca laveyenii spre deosebire de crestini, nu sunt atat de ipocriti incat sa nu respecte la sange regulile impuse de biblia lor.
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 2:04 am

exageraţi. amândoi.
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 4:21 pm

nu exagerez, mane. du-te tu in casa unui laveyan mai avansat si tranteste-i un pahar in fata asa in bataie de joc. te termina.
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
Biscuite

Biscuite


Mesaje : 300
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 4:23 pm

tare faza cu paharu` Smile)
Sus In jos
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 5:06 pm

Gigi Fericitu` a scris:
nu exagerez, mane. du-te tu in casa unui laveyan mai avansat si tranteste-i un pahar in fata asa in bataie de joc. te termina.


1: şi eu m-aş putea enerva la fel de tare.
2: generalizezi. o spui ca şi cum toţi laveyenii sunt la fel.
3: de unde ştii tu că te termină ?

să fim serioşi,cred că au puţină raţiune în ei,ca şi restul oamenilor. probabil s-ar răzbuna pe cineva pentru ceva grav. imaginează-ţi ce s-ar întâmpla dacă ar face ritualuri până şi pentru un buzunar rupt al hainei.
Sus In jos
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 5:27 pm

Asta incercam sa-i zic si eu.
Dar sa presupun ca are dreptate si ma ucide.
Crezi ca o sa-i mearga bine, bazandu-se pe religie?
Crezi ca nu e constient ca pentru un pahar ajunge la puscarie?
Daca sunt bazat si umblu mereu cu bossu langa mine :>
Cand spui lavwyanist nu inseamna ca toti sunt mari, facuti, bodyguard, poate e slabanog si-l bat in propria lui casa. Era un exemplu, bazat si pe o gluma
Smile)
Sus In jos
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 5:59 pm

el se referă la faptul că mulţi dintre ei abuzează de puterea minţii în scopuri personale şi deloc importante.
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 09, 2009 8:04 pm

BlackHacK a scris:
Asta incercam sa-i zic si eu.
Dar sa presupun ca are dreptate si ma ucide.
Crezi ca o sa-i mearga bine, bazandu-se pe religie?
Crezi ca nu e constient ca pentru un pahar ajunge la puscarie?
Daca sunt bazat si umblu mereu cu bossu langa mine :>
Cand spui lavwyanist nu inseamna ca toti sunt mari, facuti, bodyguard, poate e slabanog si-l bat in propria lui casa. Era un exemplu, bazat si pe o gluma
Smile)

cand ai de-a face cu un satanist dedicat, poate sa aiba si 1 metru inaltime si 10 kg ca tot ti-o iei. Twisted Evil
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 09, 2009 10:17 pm

Spui asta din punctul tau de vedere ? Smile
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 10, 2009 12:04 am

spun asta din singurul punct de vedere existent. satanistul ala din exemplul meu isi ia 2 pumni si sta doua saptamani in spital. cand iese, te distruge. nais, nu? si numai idiotii pun pret pe lupta fizica. adevarata forta se cunoaste in lupta psihica.

"I exercise dominion over all creatures and over the affairs of all who are under the protection of My image. I am ever present to help all who trust in Me and call upon Me in time of need." - Satan
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 10, 2009 1:05 am

Bine mah, eu te inteleg ce vrei sa zici. Dar chiar crezi ca gandirea lui care ii da o forta "imensa" este buna? Si chiar crezi ca Satan il ajuta? Eu n-as crede asta.
Parca am fi in razboiul stelelor Smile)
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 10, 2009 1:18 am

notiunile de bine si rau sunt, la baza lor, relative. si da, satan chiar il ajuta. satan este practic singurul zeu adevarat, imo.
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 10, 2009 1:39 am

Ai vreo dovada? Sau imi spui ca rautatea din oameni, sau ce vezi pe strada ar trebui sa ma multumeasca. Sincer nici nu sunt adeptul lui, nici nu spun ca exista sau nu. Cred ca sunt confuz :-?
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 10, 2009 5:24 pm

cred ca esti paralel. satanismul a fost prima religie a planetei. satanistii sunt tot una cu paganii. satanistii au fost mereu majoritari, pana a aparut crestinsmul cu idioteniile lui.

http://www.exposingchristianity.com/
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 96
Data de inscriere : 22/08/2009

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 11, 2009 12:21 am

Tu ce religie ai?
Sus In jos
https://fostabiblioteca.forumgratuit.ro
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 11, 2009 7:24 pm

Gigi Fericitu' are dreptate. De când îl asociezi tu pe Satan cu răutatea din oameni,ăăă ? într-adevăr, cu o minte destul de antrenată poţi face multe.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 96
Data de inscriere : 22/08/2009

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 11, 2009 9:35 pm

Si tu ai mintea antrenata? Smile
Sus In jos
https://fostabiblioteca.forumgratuit.ro
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 12, 2009 5:05 am

nu. este destul de dificil şi ia destul timp ca să reuşeşti să evoluezi cum trebuie.
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 13, 2009 4:51 pm

Admin a scris:
Si tu ai mintea antrenata? Smile

da, diseara iti fac un blestem si ramai constipat pe veci, daca ma intelegi.
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 14, 2009 2:40 am

Mai ai de facut multe flotari pana atunci
Sus In jos
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 06, 2009 1:36 pm

BlackHacK a scris:
Tu de unde sti? Ai citit-o sau doar din parerile altora.

Prefer sa nu ma joc de-a povestile pe aici. evident ca am citit-o acum aproximativ doi ani.

BlackHacK a scris:
Si cea mai logica poate fi o iluzie 3D

nici nu-ti imaginezi. Smile

BlackHacK a scris:
De unde sti ca D-zeu nu reprezinta binele? Ei bine daca D-zeu l-a alungat pe Lucifer si nu l-a iertat si ne lasa pe noi sa ne chinuim pe pamant sau e prea obosit sa lupte sau sa ne ajute ne da semne ca n-ar fi asa bun. N-avem de unde sa stim. Poate ca nu exista nimic. Deschidem discutii despre BigBang? sa fie el cel real?

doamneeee... vorbeam despre dumnezeu si satan,nu despre BigBang. si e problema fiecaruia daca crede ca nu exista nimic.

BlackHacK a scris:
Da ai spus ce reprezinta Satan, dar tu esti sigura ? De unde sti ca el exista? Sau spui asta fiind informata de pe forum-uri sau carti?

nu,fiule, eu sunt profeta secolului, mi s-a soptit odata la umbra nucului batran... drunken normal ca am citit destule carti si normal ca sunt sigura de ceea ce spun,altfel nu mai spuneam nimic. nu stiu cum posteaza altii,dar eu nu scriu ceva doar de dragul de a scrie.

BlackHacK a scris:
Le-am citit indata ce le-ati postat

felicitari,ai o portocala. study

BlackHacK a scris:
Da fie cum zici tu, dar de unde sti ca biblia e facuta sa ne manipuleze. Daca era sa fie cum zici tu, pe mine, pe tine de ce nu ne-a manipulat

pe mine nu m-a manipulat pentru ca mi-am dat seama de anumite chestii. pe tine,nu stiu. stiu ca biblia e facuta sa ne manipuleze,foarte bine. acum depinde cine se lasa manipulat.

BlackHacK a scris:
Ma bucur pentru ceea ce gandesti, mereu contrazici si iti face placere. Asa imi face si mie o mare placere sa fiu si pro si contra!
Smile pace tie cititorule

am si de ce sa ma contrazic,e dreptul meu. fii pro si contra in pace.

nu crezi ca era mai simplu sa dai quote decat sa abuzezi de puterile de administrator si sa imi editezi postul ? nu se mai intelege nimic acum.

si ma mai intrebam de ce e gol pe aici...
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 10, 2009 3:19 am

BlackHacK a scris:
Mai ai de facut multe flotari pana atunci

ce gluma buna.

BlackHacK a scris:
Bine mah, eu te inteleg ce vrei sa zici. Dar chiar crezi ca gandirea lui care ii da o forta "imensa" este buna?

nu gandirea ii da forta aia imensa. si notiunile de bine si rau sunt relative.

BlackHacK a scris:
Si chiar crezi ca Satan il ajuta? Eu n-as crede asta.

ba da. nu stii, nu te bagi.

BlackHacK a scris:
Parca am fi in razboiul stelelor Smile)

tu, personal, exact acolo esti.
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
Continut sponsorizat





Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu vs Satan.   Dumnezeu vs Satan. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Dumnezeu vs Satan.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
bibliotecaprafuita :: Religie | Mitologie | Istorie :: Religie-
Mergi direct la: