bibliotecaprafuita
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
bibliotecaprafuita

Cartile Prafuite
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Parintii ne influenteaza viata?

In jos 
+2
*.farrah.*
Admin
6 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 96
Data de inscriere : 22/08/2009

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 3:41 pm

Cum se manifesta parintii tai ? Par inervanti sau te intelegi destul de cul cu ei!


Parintii ne influenteaza viata? Parinti-copii
Sus In jos
https://fostabiblioteca.forumgratuit.ro
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 6:27 pm

- enervanţi,maestre.

on: da,e normal ca părinţii să îţi influenţeze viaţa,doar sunt părinţii noştri. sunt momente când fac ce vrei tu şi atunci sunt cei mai culi din lume,şi momente când îţi interzic anumite chestii [tot spre binele tău] dar tu,neînţelegând,ai tendinţa să îi învinovăţeşti aiurea.

eu ce pot spune,mă înţeleg bine cu ai mei atâta timp cât îmi dau libertate. drept să spun,îmi dau destulă.
Sus In jos
Biscuite

Biscuite


Mesaje : 300
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 6:43 pm

Hih`
la mine e super ok
Mama e cea mai buna prietena..si tata e omu` cu bani b-)
Smile)
Ma inteleg si sunt alaturi de mine.. Libertate am exact cat imi trebuie.. si mama are incredere in mine.
Totul e frumos.ca sa zic asa:D!
PS: Luv u mom` <3!
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 11:12 pm

parintii mei sunt ok. spre deosebire de altii, sunt destul de moderni si open-minded. nu's chiar comunisti Wink)
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 11:14 pm

ai mei la unele chestii nu sunt chiar aşa de open minded,dar în fine... oricum,nu cred că trebuie să ne legăm de părinţii noştri care ne-au crescut până acum şi fac atâtea eforturi.
Sus In jos
Gigi Fericitu`




Mesaje : 126
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30
Localizare : pe balcon, la o tigara

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 11:21 pm

asta nu le da dreptul de a gresi in anumite privinte.
Sus In jos
http://emoculture.forumz.ro/
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 11:22 pm

da,şi nici de a abuza de autoritatea părintească în folosul lor.
Sus In jos
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeDum Aug 30, 2009 3:26 am

De obicei parintii ne influenteaza viata, ne indeamna la lucruri bune.
Si mereu ne dadeau sfaturi bune.
Dar noi am crescut si am realizat ca o parte din sfaturile lor nu sunt asa de utile in viata cotidiana.
Eu cel putin n-am reusit sa traiesc cu sfaturile parintilor in lumea asta, destul de dura si rea.
Libertatea uneori este cel mai de pret lucru pe care ni-l dorim de la ei si greu de primit.
Insa conteaza foarte mult afectionea lor, timpul petrecut cu ei, si felul in care te educa, felul in care te invata sa gandesti, conteaza foarte mult zona unde locuiesti si oamenii din jur care se comporta in stilul lor, copii luandu-se in mare parte dupa ei.
Sus In jos
Biscuite

Biscuite


Mesaje : 300
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 4:07 pm

Parintii sunt marfa..in felul lor!
Sus In jos
EmoKid




Mesaje : 119
Data de inscriere : 28/08/2009

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 5:27 pm

cand iti dau bani?
Sus In jos
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 5:31 pm

Nu cred ca pentru copii un parinte=bani.
Sus In jos
EmoKid




Mesaje : 119
Data de inscriere : 28/08/2009

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 5:44 pm

pentru unii pana isi dau seama parintii = bani.
Sus In jos
Biscuite

Biscuite


Mesaje : 300
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30

Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 7:51 pm

EmoKid a scris:
cand iti dau bani?
Nu!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Parintii ne influenteaza viata? Empty
MesajSubiect: Re: Parintii ne influenteaza viata?   Parintii ne influenteaza viata? Icon_minitime

Sus In jos
 
Parintii ne influenteaza viata?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
bibliotecaprafuita :: Prima categorie :: Alegeti o carte din biblioteca :: Stilul tau-
Mergi direct la: