bibliotecaprafuita
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
bibliotecaprafuita

Cartile Prafuite
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Si eu sunt un "Haine largi"

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 96
Data de inscriere : 22/08/2009

Si eu sunt un "Haine largi" Empty
MesajSubiect: Si eu sunt un "Haine largi"   Si eu sunt un "Haine largi" Icon_minitimeDum Aug 23, 2009 11:07 pm

Cati dintre voi purati haine largi. Sk8-eri tricou lung ca o fusta, o sapca pusa intr-o parte,
Sus In jos
https://fostabiblioteca.forumgratuit.ro
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Si eu sunt un "Haine largi" Empty
MesajSubiect: Re: Si eu sunt un "Haine largi"   Si eu sunt un "Haine largi" Icon_minitimeDum Aug 30, 2009 3:21 am

O mica povestioara despre stilul meu.
Sper s-o fac cat mai interesanta, daca tot o scriu si probabil o sa primesc doar contrarii. Dar oricum "zic ca tine, fac ca mine" ma ajuta foarte mult.
Pe la 10 ani incepuse tot. Mergeam la scoala incepusem sa aflu si eu ce e muzica, sa cunosc diverse trupe. Animal X, 3 S-E, si multe alte trupe care erau la moda. Incepusem sa sar in sus pe muzica, spun asta pentru ca sarind in sus credeam ca dansez. Am invatat sa fac break dance cu cativa colegi pe parchetul salii de clase, iar fetele stateau si ne priveau cum ne aratam talentul!
Evoluasem, incepusem sa ma uit la videoclipuri pe la TV, sa invat miscari, si alte stiluri.
Cresteam incet, in inaltime, repede in ani, ma jucam mereu pe afara, diverse jocuri.
La cumparaturi, ma rugam mereu sa ma lase pe mine sa-mi aleg eu hainele.
Alegeam trening, doar ca mai mare, sa umblu cu haine mai largi.
Da! Acum sunt la moda. Imi iubeam treningu-l si tricoul negru complet si mai mare. Eu eram mai slabut si mereu imi spuneau ca nu-mi sta bine bine eu slab si haine mai mari. Parca sunt un cuier asa stau hainele pe mine. Nu-mi pasa.
Mereu umblasem cu astfel de haine. Putine trupe de rock prin Romania, dar am gasit o atractie pentru rock-ul din afara!
Am primit de ziua mea primul telefon. Atunci prea putine telefoane cu mp3-uri pe el. Doar sunete polifonice. Aveam radio-ul meu. Adunasem bani sa-mi cumpar caseta cu Bug Mafia, si La Familia. Stateam pe treptele scarii, si scoteam radioul in scara blocului, chemam prietenii dornici sa ascultam casetele. Ne-am invatat sa fumam, dah eram cull!
Dadeam din cap, prea putini prieteni intelegeau versurile, insa eu parca ma regaseam in ele. Muzica rock ascultam doar la radio sau tv.
Timpul trecuse, hainele largi le pastram insa m-am inclinat mai mult spre rock, devenisem astfel un lenes netuns. Perisorii dadeau roade subsuoara, ciocul, barba, musteata nu se lasa mai prejos si incepea sa se lase cate un firisor pe fata!
Parul era mare..si mereu era subiect de discutie pentru familie si profesori.
Colegii mereu ma acceptau in grup si fetele mereu ma simpatizau. Cretul clasei!
Prietenii imi spuneau : " Esti un rock-er, un haine largi".
Nu prea stiam ce inseamna viata, evident am omis multe lucruri mai bune, mai rele dar facand comparatie intre vremea de atunci si acum, raman cu amintiri placute si uneori as mai vrea sa traiesc acele momente
Sus In jos
Biscuite

Biscuite


Mesaje : 300
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 30

Si eu sunt un "Haine largi" Empty
MesajSubiect: Re: Si eu sunt un "Haine largi"   Si eu sunt un "Haine largi" Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 4:09 pm

Interesant!
Asta mi se pare un subiect de film:))!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Si eu sunt un "Haine largi" Empty
MesajSubiect: Re: Si eu sunt un "Haine largi"   Si eu sunt un "Haine largi" Icon_minitime

Sus In jos
 
Si eu sunt un "Haine largi"
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
bibliotecaprafuita :: Prima categorie :: Alegeti o carte din biblioteca :: Stilul tau-
Mergi direct la: