bibliotecaprafuita
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
bibliotecaprafuita

Cartile Prafuite
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Luna

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
BlackHacK

BlackHacK


Mesaje : 214
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : Canal

Luna Empty
MesajSubiect: Luna   Luna Icon_minitimeLun Sept 07, 2009 3:00 am

Luna este singurul satelit natural al Pământului. Numele de Lună se aplică uneori şi sateliţilor altor planete din sistemul nostru solar. Vârsta Lunii este de aproximativ 4.60 miliarde de ani.
In mitologia greco-romană, existau mai multe zeităţi asociate cu Luna. Cele greceşti erau Artemis, zeiţa castităţii, a Lunii şi a vânătorii, Hecate, zeiţa Lunii şi a lumii de dincolo, şi Selena. Diana era corespondentul roman pentru Artemis. Luna, altă zeiţă locală a Lunii, era descrisă călătorind într-un car.
Cam asta se spune despre luna :-@ bla bla. Nu ca n-ar fi important, doar ca pentru mine Luna inseamna altceva, luna pentru mine este sursa de inspiratie, locul unde ma linisteste, cand sunt nervos, ea ma sfatuieste, ea ma lumineaza, ea ma plictiseste, ea ma adoarme.
Luna Luna_plina
What a Face
Sus In jos
*.farrah.*

*.farrah.*


Mesaje : 226
Data de inscriere : 23/08/2009
Localizare : În Iad

Luna Empty
MesajSubiect: Re: Luna   Luna Icon_minitimeMier Sept 09, 2009 6:13 pm

da,este foarte interesant. mi-aş dori să pot privi luna timp de câteva ore,liniştită...da n-am timp sau este prea frig,sau n-am linişte,etc etc. oricum...este interesant.
Sus In jos
 
Luna
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
bibliotecaprafuita :: Prima categorie :: Alegeti o carte din biblioteca :: Rock-oteca, Bar, Discoteca, Cafenea-
Mergi direct la: